+372 56120348 info(at)lasteliit.ee

Meist


Asenduskodude Laste Liit ehk ALL on omal moel erakordne ühendus – MTÜ tegevuse sihtgrupi toetamisel löövad kaasa noored, kes omavad ka ise asenduskodu tausta.

Meie liitu on astunud tegusad inimesed, kelle teotahet kannustab pidevalt enda isiklik kogemus – süsteemi murekohtadest on kõige teadlikumad alati inimesed, kes on viibinud selle sees. Seetõttu usume, et suudame oma kogemuse läbi muuta elu asenduskodunoortele lihtsamaks, tehes selle nimel koostööd nii erinevate valdkonda puudutavate asutuste kui ka noorte endiga.

ALL sai alguse 2012. aastal, mil asenduskodu kogemusega Valle ja Marko arutasid võimalusi, kuidas parandada sarnase taustaga noorte elu.

2013. aastast alustasime liiduga seminaride korraldamist, jagamaks teadmisi, mis aitaks noori edaspidises elus.

Esimene seminar – 27.–28. aprillil korraldasime kolmekümnele noorele vanuses 16–23 eluaastat seminari „Kindel Noor“, mis toimus Tartus hotellis Starest. Ettekanded hõlmasid nii seda, kuidas tööintervjuul käituda ja CV-d koostada kui ka söögilaua etiketti. Tollane tagasiside näitas, et ALL on igati vajalik algatus, mis motiveeris organisatsiooni uusi algatusi ette võtma.

Samu teemasid oleme käsitlenud ka järgnevatel seminaridel, et aidata noori, kellel jääb puudu motivatsioonist ning julgusest, paistmaks silma tööturul. Seminarid on meie meeskonda toonud juurde lisaks kolm aktiivset neidu – Grete, Anna-Liisa ja Viktoria – kes usuvad, et ALL annab neile vahendid abistamaks saatusekaaslasi.

MTÜ tegevus sõltub eraisikute ja ettevõtete annetest – kui tunned, et soovid panustada Eesti asenduskodunoorte elukvaliteedi tõstmisesse, saad meid aidata, klikkides siia.

Parim heategevus on aidata

neid, kes tahavad ennast ise aidata.

(Phineas Taylor Barnum)

Saaja: Eesti Asenduskodude Laste Liit
Arveldusarve: EE882200221051039964 (Swedbank)

 

Valle Morel
Tegevjuht

[email protected]

Olen olnud Liidu tegevusega seotud juba selle sünnist. Soovin jagada oma teadmisi ning kogemust teiste noortega, et nad julgeksid ning tahaksid oma soove täide viia. Noorte poolt organiseeritud ettevõtmiste eelis on korraldajate ning osalejate vaheline väike vanuseerinevus. Asenduskodu taustaga noorte puhul mängib see suurt rolli. Noored tulevad kohale teadmisega, et saavad midagi meelepärast teha ning ei ole sattunud järjekordsesse koolitundi, kus vanem generatsioon ütleb, mida teha ja mida mitte. Kui meie tegevuse tulemusena noored võtavad aktiivselt ühiskondlikust elust osa, olen isikliku eesmärgi saavutanud. Osalejatelt saadud tagasiside on näidanud, et suund on õige ning ega nüüd muud olegi, kui sama rada edasi minna.

Anna-Liisa Johanson
Projektijuht

[email protected]

Liitusin Asenduskodude Laste Liiduga 2016. aastal. Olen liidu tegevusi kõrvalt jälginud juba algusest peale ehk ajast, mil osalesin esimesel seminaril. Kõrvalt jälgides oli näha, kuidas noortele meeldib väga kuulata erinevaid koolitajaid, nende elu õppetunde, saada asenduskodust välja ning suhelda teiste noortega. Seminari tagasisidest oli kuulda, et see andis neile palju juurde ning tekkis mõtteid, mida kõrva taha panna. Mõistan, et meie organisatioon omab suurt rolli asenduskodude noorte jaoks ning mina kui ALL-i liige annan endast kõik, et meie eesmärgid täide viia, et noortel oleks rohkem julgust ühiskonnas läbi lüüa.

Grete Põlluste
Kommunikatsioonijuht

[email protected]

Liitusin organisatsiooniga 2016. aastal, et luua muutusi. Olgu selleks siis kellegi elukvaliteedi tõstmine, tuleviku mõjutamine või kasvõi “mustast august” välja aitamine  – põhiline on see, et minu tegudel oleks positiivsed tagajärjed.

Marko Adamson
Programmi koordinaator

[email protected]

Olen organisatsiooni liige selle asutamisest saadik – nimelt üks asutajatest. Organisatsiooni loomise idee põhineb nii minu kui Valle enda kogemuse põhjal, kuna olen terve enda teadlikust elust elanud Keila SOS Lastekülas. Mul on rõõm olla osa meie liidust, aidates asenduskodude noortel enda elule ise atra seada, andes neile rohkelt võimalusi ja julgust elluastumiseks.