Millist kasu on meie tegevusest saanud Sanna?
Sanna mäletab kuskil kuueaastaselt ilusasse madalate majadega rajooni sissesõitmist. Kes sõidutas, kuidas sinna jõudis, ta ei mäleta. Ta mäletab valgust oma uude magamistuppa astudes, ta mäletab toas olnud uut tühja kirjutuslauda ja pehmet vaipa. “Mina ja mu õde asusime Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskusesse elama, selja taga sugulaste juures peatumised ja Tallinna Kopli Päevakodu, mis kotitäites toitu koju tagasi minnes kaasa andis. Enne seda mäletan kolimisi kolimiste järel – kui ema üüriarvet ühes kohas maksta ei suutnud, liikusime järgmisesse külma kodusse.”
Asenduskodu elu on frustreerivate takistuste ja imekspandava helduse veider kombinatsioon. Põhikoolist alguse saanud aktivism arenes aastate möödudes õpetamisoskuseks ja juhtimisolukordade armastamiseks, mida Sanna nii üliõpilasnõukogus kui näiteks Eesti UNESCO rahvuslikuks komisjonis rakendada on saanud. Eelmisel aastal kolis Sanna Berliini, et sukelduda loomingusse täielikult.
“Ma ei ole kunagi viitsinud varjata, et ma olen vihane paljude asjade pärast, mis ühiskonna erinevates kihtides valesti on ja minu õiglustunde ja tänulikkuse kombinatsioon on loonud plahvatusohtliku mootori.”
Sanna kasvamist ühiskondlikuks aktivistiks on toetanud ka Eesti Asenduskodude Laste Liidu korraldatud koolitused, seminarid ja väljasõidud. “Olen saanud arendada enda avalikku esinemist, tegeleda enesekindlusega, tutvuda huvitavate inimestega üle Eesti. Tunne, et ma ei ole üksi ja et ägedaid asenduskodu noori üle Eesti on sadu, on väga innustav ja see on puhtalt ALL-i teene.”